Prof.Dr. Hakan Gerçekoğlu

Bir cerrah olarak benim için en büyük ödül hastamın sağlığına kavuşması ve ameliyat sonrası yaşamını sağlıklı olarak sürdürmesidir. Sağlıklı beslenme ve aktif yaşam tarzı sağlığımızın anahtarıdır. Bu anlamda hastaların doğru bilgilendirilmesi büyük önem taşır.

Dr. Gerçekoğlu, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. TUS sınavında tek tercih yaparak ideali olan Kalp ve Damar Derrahisi uzmanlığı eğitimine hak kazandı. Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi EAH’de Kalp ve Damar Cerrahisi ihtisasını tamamladı. İhtisası sırasında Houston, Amerika’da (Texas Heart Institute) klinik ve laboratuar araştırmacı olarak gözlemlerde bulundu.
2006 yılına kadar Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi EAH’de ekip şefi olarak görevini sürdürdü.

2006 yılından itibaren Alman Hastaneler Grubu'na dahil oldu ve idari görevlerinin yanında grubun Kadıköy ve Çamlıca Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’ni kurdu. Aynı yıllarda grubun Üniversitesinde, Tıp fakültesi kurucu öğretim üyeliği yaptı.

2014 yılından beri, Medicalpark Göztepe Hastanesi’nde kalp ve damar cerrahı olarak çalışmaktadır.

Dr. Gerçekoğlu’nun yurtiçi ve yurtdışı dergilerde yayınlanmış çok sayıda basılı makalesi ve bilimsel toplantılarda sunulmuş çok sayıda bildirisi bulunmaktadır. Ayrıca yurtiçi ve yurt dışı çeşitli dergilerde editörlük, hakemlik ve yayın kurulu üyeliği yapmıştır.

Amatör olarak yelkencilikle ilgilenmektedir.

Bilimsel Yayınlar